KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15418175
nr 1541 8175
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Japansk Magnolia". Olja på pannå. 91x61 cm, yttermått inklusive ram: 96x68 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 maj 2023
kl 19:27:21
22/5 18:52:54
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg